Jesteś na stronie:

Prezydent Kwaśniewski w łomżyńskim Ratuszu

Na zaproszenie Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego z kurtuazyjną wizytą w łomżyńskim Urzędzie Miejskim w niedzielne popołudnie gościł Aleksander Kwaśniewski.

Prezydentowi Kwaśniewskiemu towarzyszyli Premier Tadeusz Mazowiecki oraz doradca Prezydenta RP Tomasz Nałęcz. Z ramienia władz Łomży w spotkaniu uczestniczyli - oprócz Prezydenta Mieczysława Czerniawskiego – jego zastępcy Mirosława Kluczek i Beniamin Dobosz oraz Sekretarz Miasta Tamara Małachowska.

Przed Ratuszem wysiadających z samochodów gości powitały dźwięki „Ody do radości” Ludwika van Beethovena, czyli hymnu Unii Europejskiej. W trakcie prawie godzinnego spotkania rozmawiano m.in. o rozwoju Łomży, atutach i problemach miasta, a także zmianach, w nim zachodzących. Na zakończenie spotkania Prezydent Mieczysław Czerniawski obdarował gości upominkami i materiałami promocyjnymi, których gdy wychodzili z Ratusza pożegnała melodia hejnału Łomży. Niedzielne spotkanie w łomżyńskim Ratuszu odbyło się po zakończeniu uroczystości żałobnych w 70. rocznicę mordu w Jedwabnem.