Jesteś na stronie:

8th Yalta Annual Meeting

W dniach 15-18 września 2011 roku Prezydent Aleksander Kwaśniewski wziął udział w corocznym spotkaniu Jałtańskiej Strategii Europejskiej.

Było to już ósme spotkanie tego typu, które odbyło się w Pałacu Liwidia w Jałcie na Ukrainie. Głównym celem spotkania  była dyskusja nad możliwymi scenariuszami dotyczącymi przyszłości Ukrainy i Świata. W spotkaniu  8th Yalta Annual Meeting wzięli udział między innymi Szymon Peres Prezydent Izraela, Wiktor Janukowycz Prezydent Ukrainy, Paul Krugman laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, Tony Blair b. Premier Wielkiej Brytanii.

Jałtańska Strategia Europejska to międzynarodowa sieć osób i inicjatyw, wspierająca rozwój sprawiedliwej, wolnej i prosperującej Ukrainy, mająca na celu otworzenie tego kraju na resztę świata oraz wspieranie europejskich aspiracji Ukrainy.

Aleksander Kwaśniewski oraz Fundacja „Amicus Europae” od samego początku zaangażowani są w działalność Jałtańskiej Strategii Europejskiej. W listopadzie 2011 roku planowanie jest spotkanie zarządu YES w Warszawie w celu podsumowania działalności w tym roku.