Jesteś na stronie:

European Executive Forum 2016

Czy ‘Europejski Ekonomiczny Sen’ może się spełnić?
Czy dobry leader jest wśród nas?
Czy innowacyjność i nowe technologie znalazły miejsce w polskiej gospodarce tak, aby wspomniany sen ekonomiczny mógł się spełnić również tutaj?

Te pytania postawili sobie uczestnicy i goście 4 edycji EuropeanExecutive Forum, organizowanego przez Executive Club, które odbyło się w dniach 7-8 kwietnia w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Organizatorom udało się po raz kolejny sprowadzić do Polski wybitne sławy w dziedzinie nauki, ekonomii i technologii. Jeden z gości specjalnych Chris Lowney – ekonomista i pisarz, były jezuita i dyrektor zarządzający banku J.P. Morgan, przybliżył uczestnikom kwestie mądrego zarządzania i przywództwa w oparciu o ludzkie wartości, zaprezentował gościom sylwetki liderów na świecie, ale również dał wszystkim do zrozumienia, że liderem może zostać każdy. Po tym fascynującym wystąpieniu dyskusja przeniosła się na kwestie europejskiego leadership’u i problemów z jakim zmaga się Europa, aby spełnić swój ekonomiczny sen.


A co z innowacyjnością?


Otóż, jest to rola polskich przedsiębiorców, którzy nie bojąc się wyzwań korzystają z nowych technologii, tak aby Europa stała się liderem.


Czego potrzebuje Europa?


Wizjonerów, liderów, odważnych przedsiębiorców, którzy podążają za rewolucja technologiczną, nie boją się jej, a czerpią z niej dla dobra gospodarki co daje im kolejne pomysły na szukanie skutecznych metod na pokonywanie konkurencji.
Takich właśnie liderów nagrodzono na wieczornej gali ‘EuropeanLeadershipAwards’. Nagrody przyznano w 6 kategoriach, a otrzymali je m.in. Michał Sołowow (Synthos), Alex Remez (Xerox), Karol Zarajczyk (Ursus), PKN Orlen – Charity Leader.