Jesteś na stronie:

Forum Młodych Przedsiębiorców

NIE PRZESZKADZAĆ! to hasło zorganizowanego 1 czerwca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Forum Młodych Przedsiębiorców „Młodzi Innowacyjni”.

"Forum skierowane jest do młodych ludzi, którzy poprzez innowacyjne działania chcieliby osiągnąć sukces w biznesie. Spotkanie będzie także okazją do dyskusji na temat problemów, jakie napotykają młodzi przedsiębiorcy i co ich zdaniem należy zrobić, aby zapewnić optymalne warunki rozwoju gospodarczego i jak najszybciej znieść ograniczenia hamujące wdrażanie nowych rozwiązań” –  mówi Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Wiceprezes Eurochambres.

„Forum Młodych Innowacyjnych to świetny pretekst do dyskusji na temat innowacyjności w polskiej gospodarce, o tym czym ona jest, a czym nie jest, o tym jaki może być nasz sposób na budowania innowacyjnej przedsiębiorczości i czego potrzebujemy żeby innowacja napędzała naszą gospodarkę. Stany Zjednoczone maja Silicon Valley, my nie mamy jeszcze swojej formuły i dzisiaj wydaje się, że wyzwania są bardziej po stronie naszej mentalności i podejścia do budowania biznesu niż po stronie braku dostępu do kapitału czy też braku naszego wykształcenia, formalnego czy też nieformalnego” – przekonuje Marcin Beme, współtwórca firmy audioteka.pl.
 

Forum zainaugurowały wystąpienia Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz prof. Leszka Balcerowicza. „Badania pokazują, że to wolnorynkowy kapitalizm, a nie etatystyczny interwencjonizm jest kluczem do wysokiej innowacyjności gospodarki i – w efekcie – do jej szybkiego rozwoju” – uważa prof. Leszek Balcerowicz.

Dyskusja w trakcie Forum odbyła się w ramach trzech paneli: Biznes, Rozwój, oraz Finanse z udziałem naukowców, polityków, przedstawicieli administracji państwowej oraz przedsiębiorców. Specjalnie dla uczestników przygotowane zostały stanowiska do konsultacji z ekspertami, którzy m.in. wprowadzali w tajniki prawa gospodarczego, wyjaśniali jak skalkulować ryzyko biznesowe oraz jak efektywnie prowadzić biznes w sieci. Problemy młodych przedsiębiorców pomagali rozwiązywać przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Patentowego, Kancelarii Bird & Bird. W organizacji Forum Młodych Przedsiębiorców Młodzi Innowacyjni Krajową Izbę Gospodarczą wsparły także: Fundacja Kronenberga, Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz IAB Polska.

„Stopa przedsiębiorczości młodych Polaków (poniżej 30 roku życia) jest zdecydowanie powyżej średniej dla krajów UE. Udział młodych przedsiębiorców wśród wszystkich przedsiębiorców w Polsce sięga 34 procent, o ponad 10 proc. więcej niż średnia dla UE.

"Dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości rok 2011 jest rokiem szczególnej troski o nowopowstałe przedsiębiorstwa - start-up'y. Działania PARP w tym zakresie realizowane są w dwóch obszarach: informacyjno-doradczym – poprzez ogólnopolską sieć Punktów Konsultacyjnych tworzących Krajowy System Usług oraz dotacyjnym – poprzez wsparcie finansowe dla nowo powstałych firm, które realizujemy z funduszy europejskich, m. in. z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, oraz budżetu państwa, tak jak program „Bony na innowacje” – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes PARP

Patronat medialny nad Forum objęły: Wirtualna Polska, Radio PiN, Money.pl, Gazeta Bankowa oraz Proseed. 

źródło: http://www.kig.pl/index.php/nie-przeszkadzac--forum-mlodych-przedsiebiorcow--