Jesteś na stronie:

Prezydent Kwaśniewski spotkał się z Przewodniczącym Komisji Europejskiej

6 lipca br. Prezydent Aleksander Kwaśniewski spotkał się w Strasburgu z Przewodniczącym Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.

 

 

Podczas spotkania Prezydent Aleksander Kwaśniewski przedstawił inicjatywę Europejskiej Rady Pojednania i Tolerancji (ECTR) dot. powołania we Florencji Instytutu Tolerancji i Bezpieczeństwa. Celem Instytutu będzie prowadzenie badań i organizacja konferencji nt. aktualnego stanu tolerancji w Europie, jak również kreowanie nowych rozwiązań społecznych m.in. w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu imigrantów czy stabilności wielonarodowych społeczeństw.

Przewodniczący Barroso przyjął inicjatywę powołania Instytutu z pełnym zrozumieniem, zapewniając o swoim „moralnym i politycznym” wsparciu dla tego przedsięwzięcia. Podkreślił, że funkcjonowanie takiego ośrodka przyczyni się do poznania zmian społecznych w Europie, a także przygotowania instytucji europejskich do zarządzania nowymi wyzwaniami.

W spotkaniu z Przewodniczącym Barroso wzięli także udział wiceprzewodniczący ECTR Moshe Kantor oraz Ireneusz Bil, Dyrektor Fundacji „Amicus Europae”.