Jesteś na stronie:

Wizyta Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w Brodnicy, Grudziądzu i Golubiu - Dobrzyniu.

Pan Prezydent Aleksander Kwaśniewski 13 października 2018 roku odwiedził trzy polskie miasta : Brodnicę, Grudziądz i Golub – Dobrzyń. Podczas spotkań rozmawiał z mieszkańcami oraz zachęcał do udziału w nadchodzących wyborach samorządowych.

Pan Prezydent pierwsze spotkania odbył w Brodnicy, gdzie zwiedził centrum miasta. Następnie udał się do Grudziądza a na koniec odwiedził Golub – Dobrzyń. Pana Prezydenta przywitano w Zamku Golubskim.

„Celem moich podróży po Polsce jest zachęcanie rodaków do udziału w wyborach samorządowych. Trzeba polską samorządność wzmacniać, samorządność to jest jeden z największych sukcesów, jedną ze źródeł wielkiego skoku na przód jaki Polska dokonała od 1990 r. Polska zdecydowała się na zdecentralizowanie swojego państwa, na stworzenie silnego samorządu lokalnego, myślę, że dało to owocne rezultaty. W tegorocznych wyborach chodzi, aby tą samorządność wzmocnić, aby nie dopuścić do powrotu centralizacji władzy. Samorządność musi dawać ludziom przekonanie, że wybierają kogo chcą, do kogo mają zaufanie i że ci wybrani ludzie mają wszelkie możliwości dobrej współpracy z władzami centralnymi. Władza centralna powinna uszanować wynik wyborów i współpracować z tymi, którzy będą mieli mandat mieszkańców do rządzenia. Chciałbym, aby dużo ludzi wzięło udział w wyborach samorządowych, żeby popierali tych, których znają, do których mają zaufanie, którzy pokazali, że coś umieją zrobić, aby mapa polskiego samorządu po tych wyborach była pluralistyczna. – powiedział Aleksander Kwaśniewski”

Więcej informacji:

pomorska.pl/wizyta-prezydenta-rp-aleksandra-kwasniewskiego-w-brodnicy-duzo-zdjec/ga/13572710/zd/31682998
grudziadz365.pl/pl/11_wiadomosci/71842_prezydent_aleksander_kwa_niewski_z_wizyt_w_grudzi_dzu.html
golub-cgd.pl/artykul/aleksander-kwasniewski/519955

Zdjęcie: grudziadz365.pl/pl/11_wiadomosci/71842_prezydent_aleksander_kwa_niewski_z_wizyt_w_grudzi_dzu.html