Jesteś na stronie:

XVI Coroczna Konferencja Jałtańskiej Strategii Europejskiej (YES- Yalta European Strategy).

W dniach 12 -14 września, odbyła się XVI edycja Jałtańskiej Strategii Europejskiej (YES) w Kijowie – „ Szczęście teraz. Nowe podejście do świata w sytuacji kryzysowej.” (“Happiness Now. New Approaches for a World in Crisis”).

Politycy, liderzy, biznesmeni i myśliciele, spojrzeli na zmieniającą się Ukrainę i świat i dyskutowali o kierunkach rozwoju na przyszłość. Jedno ze stawianych pytań dotyczyło tego, czy systemy i struktury Ukrainy są wystarczająco silne aby stawić czoła wyzwaniom gospodarczym, technologicznym, dotyczącym bezpieczeństwa i ekologii, przed którymi stoimy?

Podsumowując konferencje, jako przewodniczący Rady YES, Pan Prezydent powiedział:

“W tym roku YES był pełen niespodzianek. Niektóre zdarzyły się przypadkowo, podczas gdy inne nie. Ukraina jest miejscem gdzie w 2019 roku, dzieją się najbardziej niespodziewane i zaskakujące świat rzeczy…w ciągu ostatnich dwóch dni spotkaliśmy i poznaliśmy zupełnie nowych liderów, nową Ukrainę. Widzieliśmy wigor, świadomość, poczucie humoru i determinację. Myślę, że jest to dobra podstawa do zmian. Zmiany nie są łatwe, ponieważ oczekiwania są bardzo wysokie. Ale ten obraz nowego, energicznego, młodego kraju jest bardzo obiecujący.”

Zachęcamy do zapoznania się z pełną relacją z konferencji:
www.yes-ukraine.org
www.yes-ukraine.org/en/Yalta-annual-meeting/2019

#YESUkraine2019
@yes_ukraine


Foto: YES © 2019. Photographed by Sergei Illin, Aleksandr Indychii and Aleksandr Pilyugin