Jałtańska Strategia Europejska

Jałtańska Strategia Europejska to międzynarodowa sieć stworzona aby promować rozwój sprawiedliwej, wolnej i prosperującej Ukrainy, mają na celu otworzenie tego kraju na resztę świata oraz wspierania europejskich aspiracji Ukrainy.

Inicjatorzy YES uznają, że otwarta dyskusja jest podstawą silnej i zdrowej demokracji. Jałtańska Strategia Europejska to otwarte forum wymiany poglądów, które opiera się na czerpaniu z międzynarodowych doświadczeń i działaniu poza barierami tradycyjnego myślenia.

Sukcesem organizacji jest nawiązanie stałej współpracy ze światowej sławy politykami, liderami biznesu, ekspertami i naukowcami oraz dziennikarzy na spotkaniach i debatach publicznych na Ukrainie oraz w krajach Unii Europejskiej.

Coroczną inicjatywą jest Yalta Annula Meeting, która odbywa na przełomie września i października na Jałcie w Pałacu Potockich w Liwadii. Podczas tej konferencji osobistości takie ja jak Bill Clinton, Gerhard Schröder, Joscha Fisher czy Javier Solana reguralnie dyskutują o europejskich aspiracjach Ukrainy oraz innych krajach regionu.

Więcej informacji: http://yes-ukraine.org/